ראשי » אנרגיות,חישה אנרגטית,אנרגיה רוחנית, הוליסטיקה-כללי, הילינג, חדשות-הוליסטיקה, רוחניות, רפואה משלימה » הילינג לטיפול בכאבים נוירופטיים בפגיעות עמוד שדרה

הילינג לטיפול בכאבים נוירופטיים בפגיעות עמוד שדרה

כיצד משפיע הילינג על טיפול בכאבים נוירופטיים בנבדקים שסובלים מפגיעות עמוד שדרה

מה השפעתו של הילינגHealing Touch על הבריאות ? האם ישנם ממצאים מחקריים באשר המרזים על יעילותה של השיטה ובאילו תחומים מסייעת השיטה ?

הילינג- כוחות ריפוי. מאת: פורטל הוליסטיקה- רפואה משלימה.

הילינג- כוחות ריפוי. מאת: פורטל הוליסטיקה- רפואה משלימה.

תשובות לשאלות אלה ואחרות מגיעות מכיוון מדעי – ממצאי מחקר שכותרתו מחקר פיילוט לגבי השפעת טיפול בהילינג במגע לעומת טיפול הרפייה הדרגתית על כאבים נוירופטיים באנשים עם פגיעות בעמוד השדרה.

הילינג באמצעות ידיים Healing Touch או בקיצור HT הינה טכניקה בה עושה המטפל שימוש באנרגיה שהוא מפיק על מנת לאתר ולאבחן הפרעות אנרגטיות בגופו של המטופל ועל מנת לטפל בחוסר איזון זה על ידי אנרגיות שהוא משרה על המטופל ובכך מסייע לריפוי מחלו, בעיות ומצוקות וכן כאבים ותופעות פסיכו-סומטיות.

המטפלים בהילינג מיישמים טכניקות בהן הן עושים שימוש בידיים שלהם המרחפות מעל גופו של המטופל, בסמוך מאד לעורו, ותוך שימוש בהתרכזות רגשית –נפשית- רוחנית של המוח ושל הלב כדי למקד את האנרגיות, תוך חיבור של הגוף, המיינד, והרוח ליצירת פתרון טיפולי אנרגטי שיאזן את המטופל.

כאב נוירופטי הוא כאב כרוני שמתעורר בעקבות פגיעה כלשהי הקשורה למערכת העצבים בגוף. כיצד ניתן להסתייע בהילינג לטיפול בכאבים אלה ? ממצאי המחקר שפורסמו בכתב העת Journal of Holistic Nursing על ידי חוקרים מאוניברסיטת יוסטון שבמדינת טקסס בארצות הברית מצביעים על שימוש בהילינג לעומת טיפול הרפייה ללא התערבות בקרב קבוצת הבקרה, ככלי יעיל בהפחתת כאבים נוירופטיים.

במחקר השתתפו 12 אנשים מבוגרים שסבלו מכאבים נוירופטיים הנובעים מפגיעות עמוד השדרה, שקיבלו טיפול באמצעות הילינג, או השתייכו לקבוצת הביקורת שקיבלה רק הנחייה להתרגעות ונינוחות. המפגשים התקיימו בבית הנבדקים במהלך שישה שבועות – בהם קיבלו הנבדקים טיפול אחד בכל שבוע של הילינג או התבקשו להרגע ולהרפות את גופם.

 

חרף המדגם הקטן, מגבלות האקסטרפולציה, המשרע הרחב של התוצאות ומשתנים אחרים, הסיקו החוקרים מניתוח הממצאים כי טיפול באמצעות הילינג אכן השפיע על הנבדקים שדיווחו על שיפור בנינוחות Well Being בחייהם וחשוב מכך דיווחו על שיפור במדדי הכאבים. שיפור זה בכאבים ובדיווח על איכות חיים משופרת ניכרו בקרב קבוצת הניסוי – אולם שיפור מעין זה לא ניכר בקרב קבוצת הבקרה שחוותה הרגעות בלבד ללא טיפול התערבותי של הילינג. ממצאים אלה ואחרים בדבר מגוון חוויות והשפעות חיוביות של טיפול ההילינג על המטופלים, מצביעות, לדעת החוקרים על כך שהילינג יכול להועיל לאנשים הסובלים מתגובתיות מורכבת של כאבים כרוניים.

תגיות: