ראשי » אנרגיות,חישה אנרגטית,אנרגיה רוחנית, דת-דתות, הוליסטיקה-כללי, הילינג, מיסטיקה, קבלה-יהדות, רוחניות, רפואה משלימה » הילינג – ידיים מרפאות

הילינג – ידיים מרפאות

על הילינג והידיים כמרפאות

כשאומרים ‘הילינג‘ ואין מתכוונים למלה האנגלית שמשמעה ריפוי, אלא מתכוונים לשם של שיטת הריפוי – שלאמיתו של דבר כוללת שיטות רבות – מיד עולה אסוציאציה של ידיים. שימו לב, שלרבים מהמרפאים ושיטות הריפוי יש סמלים בצורת ידיים. למה? כך הוכרה שיטה זו בילדותי, בעצם לפני שהיתה ל”שיטה”, אחת מני רבות, כשיחידי סגולה בלבד פרסמו את עצמם בעיתון הישן מנייר [אולי עוד מעט זה ייעלם…], זמן רב טרם עידן האינטרנט והפייסבוק: ידי חשמל, הידיים המרפאות וכדומה. 

הילינג- כוחות ריפוי. מאת: פורטל הוליסטיקה- רפואה משלימה.

הילינג- כוחות ריפוי. מאת: פורטל הוליסטיקה- רפואה משלימה.

האם המרגיעה את ילדה שנפל ומלטפת את מקום המכה, למעשה, עושה לו הילינג: היא משנה את האנרגיה של ההילה סביב המכה, מוחקת את זיכרון הכאב ומכניסה במקומו תחושה של רוך ואהבה. אגב, אילו דברים שאני כהילרית בשיטת ההילינג התלת-ממדי עושה למטופלים שחוו טראומה, קלה ככל שתהיה: אני “מוחקת” אותה מזיכרון ההילה ומכניסה במקומה הילה היולית, ראשונית ורעננה.

יש ידיים לדבר, שהילינג נעשה בידיים. והכוונה לסיפור תלמודי, המגלה טפח ומכסה טפחיים, וניתן לדרוש ממנו דברים והיפוכם, כרגיל בסיפור טוב. מסופר במסכת ברכות דף ו’, שר’ חייא חלה. נכס ר’ יוחנן לבקרו. הוא שוחח עימו ושאלו: חביבין עליך ייסורין? ענה ר’ חייא: לא הן ולא שכרן. כלומר, ר’ יוחנן ניסה לשכנע אותו להסכים עם מצב המחלה, שכן הצער והייסורים שהיא גורמת ייחשבו לו לנקודות זכות ביום הדין, ויצטרפו אל מניין המצוות והמעשים הטובים שלו. ענה ר’ חייא, שהוא מוחל על הכבוד; הוא כל כך סובל, שאינו רואה בזה כל טעם. אז אמר לו ר’ יוחנן, שייתן לו את היד. יהב ליה ידיה ואוקימיה. דהיינו: הושיט לו את ידו והקימו.

משמע, בהושטת היד הוא העביר לו כוח ועוצמה עד כדי כך, שמייד הוא התרפא וקם מחוליו. ורמז נוסף יש כאן בראשי התיבות – השימוש באותיות י.ל. י., רצף אותיות קדוש מתוך שם ע”ב, שסגולתו להתחזקות וריפוי גדולה מאוד. פירושים אילו לסיפור התלמודי שמעתי מפי מורי ורבי הרב עוזרד, שממנו למדתי רפואה קבלית, ולמה אני מציינת זאת? כי אמרו חז”ל, שכל האומר דברים בשם אומרם מביא גאולה לעולם. הלוואי שנזכה כולנו לקרב את הגאולה ולראות את הגאולה. ובינתיים – הרבה גאולות קטנות ויומיומיות מתרחשות אצל רבים מאיתנו, לפעמים בזכותנו ולפעמים בזכות אחרים, לעיתים ע”י הילינג עצמי, ולעתים ע”י הילינג בעזרת מרפא מנוסה.

מאת: ד”ר אורנה רחל וינר. לפרטים נוספים.

תגיות: ,
דילוג לתוכן