ראשי » דת-דתות, הוליסטיקה-כללי, מדיטציה, מודעות עצמית, קואצ'ינג-התפתחות אישית, רוחניות » החופש מהידוע

החופש מהידוע

שם הספר: החופש מהידוע

מחבר הספר : קרישנמורטי

סוג כריכה: רכה

מספר עמודים : 128

הוצאת ספרים: כנרת בית הוצאה לאור

תחום: רוח, חומר, ידע, חופש, קרישנמורטי, שינוי, הנפש המיוסרת, סמכות, הנאה, כעס, הצדקה, גינוי, נורמות, תלות, יחסית, מרד, צער, מוות, זמן, אהבה, תמימות, קונפליקט, חברה, עוני, זיכרון, סילוף, חשיבה, יופי, דימוי, אתגר, חומר, רוח, נפש, הישגים, חוויה, אמת, מציאות, מדיטציה, רוחני,, תשוקה.

תקציר: בספר “החופש מהידוע” מתוארת תפיסתו של המורה הרוחני המוכר קרישנמורטי, באמצעות ציטוטים משיחותיו והרצאותיו בפני תלמידים ועמיתים בפורומים שונים בנושא ההתמודדות עם חיפוש העצמי, השחרור וההגעה לאמת היסודית בספר המבקש שלא להיות לסמכות הרסנית ודידקטית אלא לכזה שיסייע לקוראים לחקור את עצמם ב”מסע משותף מסע של גילוי אל תוך הפינות הסודיות ביותר של הנפש” וזאת ללא “משא של דיעות, דעות קדומות ומסקנות… שכחו כל מה שאתם יודעים על עצמכם. שכחו שאי פעם חשבתם על עצמכם. אנו עומדים להתחיל כאילו לא ידענו דבר. .. הבה נפתח את המסע שלנו כאשר כל זכרונות האתמול נשארים מאחורינו ונתחיל להבין את עצמנו לראשונה” .

בספר מתוארות שיחותיו של קרישנמורטי אודות נושאים יסודיים לשחרור האדם מכבליו של הידוע והמוכר, כמו סוגיות של חיפוש משמעות, הנפש המיוסרת, טבעו הבסיסי של האדם, אחריות, אמת, שינוי עצמי ובזבוז אנרגיה, חופש מסמכות, התניות, למידה עצמית פשטות וענווה, סילו, המציאות באמצעות המחשבה, תעתועי הזיכרון, חיפוש ההנאה והרצון לשחזר אותה, תשוקה, עיסוק בעצמי, פחדים, הקיטוע ממיס הפרספקטיבה של המחשבה, הפחד, יצירת הכעס ושורשי האלימות, יחסים, שחרור מקונפליקטים בין מה שצריך להיות למה שקיים במציאות, חופש, אהבה, מוות ודימויו, מחשבות, אמת ומציאות, מדיטציה וסיפוק ועוד.