ראשי » אנרגיות,חישה אנרגטית,אנרגיה רוחנית, גופנפש, הוליסטיקה-כללי, התפתחות אישית-הגשמה עצמית, מדיטציה, מודעות עצמית, קואצ'ינג-התפתחות אישית, רוחניות » האחריות לדאוג לעתיד

האחריות לדאוג לעתיד

מה משמעות הדאגה לעתיד ברמה הרוחנית?

העשייה של בני האדם לקראת העתיד, המיועדת להניב להם תוצאות רצויות בעתיד היא תופעה טבעית והגיונית המאפשרת לבני האדם לתכנן, לפעול ולהתנהל בעולם מתוכנן וסדור יותר, שאינו רגעי וארעי.
אולם לצד הצורך בעשייה יוצרת לשם השגת יעידים בעתיד, קיים הרכיב הרוחני, פסיכולוגי והנפשי של הלחץ הנפשי, החרדה, הדיכאון, או העצבנות של אנשים רבים מפני מה שעלול לקרות להם בעתיד הלא טוב.

הדאגה מפני מה שצופן העתיד היא ברורה. אנשים בעידן המודרני מצויים בהישגיות ודריכות תמידית להשיג את יעדיהם ומטרותיהם בצורה מושלמת ומצויים לעיתים במעגל רדיפה אחר מאוויהם שגובל באובססיה. השאיפה לשלוט על העתיד, לדעת שכל מה שיקרה בעתיד יהא לרוחנו, היא רכיב אחד בתפיסה זו.

בנקודה זו חשובה ההתערבות הרוחנית והנפשית שמטרתה להבהיר לאדם הסובל מלחץ, חרדה או דאגה עתידית, כי עליו לפעול בלב שלם, ללא מורא, באופן אופטימלי בשמחה ומסירות כדי להשיג את יעדיו, אך לצד זאת עליו להמנע מהחרדה מפני התוצאות הלא צפויות של מעשיו. את מה שעשית, עשה באופן המיטבי, ולגבי מה שאין באפשרותך להשפיע עליו, הנח לכוחות היקום להביא לך. הדאגה, החרדות והלחץ לא יועילו.

עליך מוטלת האחריות לפעול על מנת להגיע לתוצאות עתידיות טובות, כמו לדוגמה חיסכון כספי לשעות מצוקה, או הפרשה פנסיונית לקופת פנסיה או קרן השתלמות, כדי להבטיח את עתידך ברווחה בעתיד, או לדאוג לשמור על התנהלות מקצועית מתאימה שתבטיח את קידומך המקצועי. יחד עם הפעולות המעשיות שיש לעשות, יש להניח בצד את הדאגות מהעתיד ופשוט לעשות את מה שניתן. לפעול מבלי להיות חרד. לעשות מתוך שלווה ויצירה. מתוך אהבה למי שסביבנו, מתוך הוקרת תודה על מה שניתן לנו ולא מתוך צער על מה שאין לנו עדיין או מה שאבד לנו. הוקרת תודה והבנה כי מה שניתן לנו הוא רב, מה שעשוי לפול בחלקנו הוא נפלא ואינסופי, וכי את הפחדים והדאגות, ניתן לסלק ולפנות את מקומם לעשייה ברוכה, השזורה בחווית המציאות ושמחת הלב על היצירה והבריאות, השלווה והחברותא שמקיפות אותנו.