ראשי » הוליסטיקה-כללי, חדשות-הוליסטיקה, רפואה טבעית, תזונה-דיאטה » דיאטה כנגד סרטן

דיאטה כנגד סרטן

דיאטה קטוגנית כאמצעי כנגד מחלת סרטן
יש הסבורים כי מעבר לטיפולים כימיים, קיימות דרכים להלחם במחלת הסרטן הקשורות בעובדה שתאי הסרטן צורכים גלוקוז. דרך אחת היא לצרוך תערובת של מייפל סירופ אורגני, 3 חלקים, על חלק אחד סודה לשתייה. מבשלים תערובת זו, על אש קטנה ועם בחישה, כ- 5 דקות. ניתן לשמור על תערובת כזו במקרר יותר משבוע. מתערובת זו נוטלים 3 כפיות ליום. כאשר תאי הסרטן ממהרים לקלוט את הגלוקוז, סביבתם בגוף נעשית מאוד בסיסית והם מתים.
דרך אחרת היא לצרוך תפריט קטוגני. פשוטו של דבר, תפריט קטוגני לא מספק לגוף פחמימות, רק שומנים וחלבונים בריאים. תפריט כזה צריך להיות מורכב מירקות, גרעיני חלבון ושמן, אגוזים, שמן קוקוס, שמן זית, אבוקדו ועוד. כולם דלי סוכר ועמילן.

למעשה, כל הפחמימות שאדם אוכל הופכות אצלו בגוף לגלוקוז. כאשר לא צורכים פחמימות, הגוף מפיק אנרגיה משומנים וחלבונים. תאי סרטן לא מסוגלים לחיות על רכיבי תזונה אלו והם מתים. תפריט כזה עוזר גם לשמירת המשקל מאחר והגוף פונה משריפת פחמימות לשריפת שומנים ואז האדם יורד במשקל.
מצב קטוגני קורה אצל אדם כאשר הוא צם, עם מים מינרלים כמובן. בשום פנים אין לצום על מים מזוקקים או מי ברז עם פלואוריד, כלור וכו’. אז, תוך זמן קצר נגמר בגוף המלאי של גלוקוז והגוף מתחיל לפרק שומנים. הלב למשל, ניזון מחומצות שומן שאם לא כן, אדם היה מת תוך ימים ספורים של צום.

בעבר היה נהוג בין צמחונים וטבעונים לצום תקופות ארוכות, על מים, לשם ניקוי הגוף. כיום, כאשר כמויות הריסוס גברו מאוד, לא מומלץ למי שלא אכל מזון אורגני שנים רבות לנקוט בדרך זו. רעלי חקלאות שהצטברו ברקמות השומן בגוף יכולים להשתחרר בבת-אחת ולפגוע בו קשות, לפעמים עד כדי מוות. לפני כמעט 50 שנה פגשתי בקרובת משפחה, כבת 45, שחלתה בסרטן בעיניים. רופאים אמרו לה שתוך זמן קצר, שבועות או מספר חודשים, הסרטן יחדור למוח ואין מה לעשות. היא נסעה לארה”ב ובמוסד של רפואה טבעית צמה 40 יום, על מים בלבד. לאחר מכן היא חזרה לארץ ומתה אומנם… אבל בגיל קרוב למאה!

בספרות המקצועית ובאינטרנט מוצגות גישות שונות לריפוי מחלות קשות ובכללן סרטן. יש אומרים שחולי סרטן צריכים להתנזר מכל הפחמימות, כולל אפילו פירות אורגניים, טריים ובעלי מדד גליקמי נמוך. לפי גישה זו, עליהם להתמקד בתפריט המורכב מירקות, שומנים בריאים וכמות של עד 10% מכלל הקלוריות מחלבון, רצוי צמחי ומאוזן היטב. ויש אומרים שחלק ניכר מן התפריט צריכים להוות פירות אורגניים טריים ובעלי מדד גליקמי נמוך. נראה לי שכולם צודקים, אבל כל אחד נשבע במה שהוא חש על בשרו. לבעלי סוג דם O מתאים יותר תפריט עשיר בשומן וחלבון, עם פחות עמילנים. לבעלי סוג דם A מתאים יותר תפריט דל יחסית בשומן ועם יותר פחמימות ממקור של פירות ועמילנים. על כל פנים, בארה”ב הצטברו יותר ויותר הוכחות לכך שתפריט דל פחמימות וכחלופה לו, תפריט עשיר בשמנים בריאים ומנת חלבון מספקת, לא מן החי ולא מופרזת, עזר לאנשים רבים להבריא מסרטן.

תאי הגוף של האדם הסתגלו מיום היווצרו להפיק אנרגיה מסוגים שונים של מזון – תאי סרטן לא! לכן, כאשר אדם עבר לתפריט ללא פחמימות, לתקופה של ריפוי, במקרים רבים תאי הסרטן בגופו מתו כולם והוא הבריא מן המחלה, אפילו לתמיד. זאת לדברי פרופ’ סייפרייד, מומחה מוביל בנושא התגברות על סרטן על-ידי תזונה, שטיפל בחולי סרטן מוח רבים עם תפריט קטוגני, נטול פחמימות ועזר לחלק גדול מהם להבריא. עדויות על ריפוי סרטן בעזרת דיאטה קטוגנית ימצא הקורא במקור באנגלית למאמר זה.

מקורות
Mercola. Ketogenic Diet May Be Key to Cancer Recovery . march 10, 2013  23

http://en.wikipedia.org/wiki/Ketogenic_diet

* האמור במאמר זה אינו בגדר ייעוץ או מרשם רפואי אלא מידע שהופיע בעיתונות מדעית או ברשת האינטרנט. על מי שנזקק לטיפול, יש לפנות לרופא או תזונאי, בהתאם למצבו.

מאת: ד”ר מרדכי הוכברג Ph.D, תזונאי. מתוך כתב העת “תזונה פלוס”. לרכישת מנוי, התקשרו 08-9407466