ראשי » הוליסטיקה-כללי, חדשות-הוליסטיקה, רפואה טבעית, תזונה-דיאטה » דיאטה ים תיכונית עדיפה על דיאטה דלת פחמימות

דיאטה ים תיכונית עדיפה על דיאטה דלת פחמימות

מחקר: לטווח ארוך דיאטה ים תיכונית בריאה ומרזה יותר מדיאטה דלת פחמימות. דיאטה דלת שומנים- הכי פחות מועילה

תזונה טבעית בריאה: מעוניינים להפחית במשקל ? מחקר חדש מגלה איזו דיאטה עדיפה לכם בטווח הארוך: דיאטה דלת פחמימות, דיאטה ים תיכונית או דיאטה דלת שומן.

המחקר נערך על ידי חוקרים מן הקריה למחקר גרעיני בנגב וחוקרים מאוניברסיטת בן גוריון שבנגב במהלך שנתיים בקרב 322 עובדי הכור הגרעיני בגילאים ממוצעים של 52 שנים, בהתאם לתפריטים תזונתיים שונים בקפיטריה. 

פירות. מאת מערכת פורטל הוליסטיקה- רפואה משלימה.

פירות. מאת מערכת פורטל הוליסטיקה- רפואה משלימה.

במחקר בחנו החוקרים את השפעת כל אחת מסוגי הדיאטות על משקלם של העובדים בטווח של שנתיים עד שש שנים ואת הבדיקות של העובדים וביניהם רמות כולסטרול והרכב סרום הדם.

מן הממצאים עלה כי לאחר שנתיים הירידה במשקל בקרב הנבדקים שצרכו דיאטה דלת שומן היתה 2.9 קילוגרם, 4.7 בקרב הנבדקים שצרכו אוכל בתפריט דל פחמימות ו4.4 קילוגרם ירידה במשקל בקרב הנבדקים שצרכו תפריט דיאטה ים תיכוני. הדיאטה דלת השומן כללה הפחתה באכילת מזונות עתירי שומן, דיאטה דלת פחמימות התמקדה בהפחתת צריכת הפחמימות ודיאטה ים תיכונית התמקדה שאכילה של ירקות ופירות רבים, צריכת שמן זית, אגוזים דגנים, קטניות, הימנעות מבשר אדום ואכילת דג ועוף במקום.

דיאטה דלת פחמימות הייתה יעילה יותר בטווח של שנתיים אולם יחד עם זאת מן הממצאים העלו החוקרים כי בטווח ארוך יותר של שש שנים, היתה ירידה במשקל של 600 גרם בקרב הנבדקים שהשתתפו בדיאטה דלת שומן. בקרב הנבדקים שצרכו תפריט ים תיכוני לעומת זאת הייתה הירידה במשקל הגדולה ביותר והגיעה ל3.1 קילוגרמים בממוצע. דיאטה דלת פחמימות הובילה לירידה ממוצעת של 1.7 קילוגרמים בממוצע.

לא זאת בלבד, אלא שהחוקרים מצאו שלאחר שש שנים היתה הדיאטה הים תיכונית הטובה ביותר לא רק במונחי ירידה במשקל אלא גם במונחים של תועלת בריאותית: דיאטה ים תיכונית הובילה לירידה של כולסטרול בדם לדוגמה של 13.9מ”ג לדציליטר בהשוואה לירידה של 10.4 מ”ג בקבוצת הדיאטה דלת הפחמימות וירידה של 7.4 מ”ג לדציליטר בקרב הנבדקים שצרכו דיאטה דלת שומן.

דילוג לתוכן