ראשי » הוליסטיקה-כללי, צמחי מרפא, רפואה טבעית » גי’נסנג כנגד התקררות ושפעת

גי’נסנג כנגד התקררות ושפעת

צמחי מרפא לחורף : שימוש בתמצית צמח ג’ינסנג להפחתת הסיכון להתקררויות, זיהומי מערכת הנשימה וקיצור משך המחלה

זיהומים במערכת הנשימה העליונה הנובעים מהתקררות, שפעת או מחלות חורף אחרות משפיעים על רבים מאיתנו והם בעלי שכיחות גבוהה במיוחד בחודשי החורף. צמחי מרפא עשויים להציע לנו מזור לטיפול במחלת חורף קיימת או למניעתה. כך שימוש בסמבוק שחור, אכניצאה עשויים לסייע לשיפור תפקוד המערכת החיסונית. צמח מרפא נוסף שהוכחה יעילותו במניעת מחלות חורף הוא גי’נסנג. 

תמציות צמחי מרפא הומאופתיות ותמציות פרחי באך. מקור: ויקיפדיה ברשיון cc2-by-sa. צילום: Casey-West

תמציות צמחי מרפא . מקור: ויקיפדיה ברשיון cc2-by-sa. צילום: Casey-West

מן הממצאים שראו אור בכתב העת של איגוד הרפואים הקנדי Canadian Medical Association עולה כי לג’ינסנג האמריקאי הייתה השפעה מועילה במיוחד על מי שנטל 2 כמוסות ממנו מידי יום, בהשוואה לקבוצת הביקורת (149 משתתפים) שקיבלה תוסף ללא חומרים פעילים (פלצבו).

במחקר שנערך על ידי חוקרים מן המחלקה לתזונה, מזון וחלקאות באוניברסיטת אלברטה בקנדה, ומהמחלקה לביו סטטיסטיקה באוניברסיטת אונטריו המערבית מצאו החוקרים כי קבוצת הנבדקים (130 נבדקים) שקיבלו 2 כמוסות שורש גי’נסנג אמריקאי, חלו פחות בממוצע, משך מחלתם הממוצע היה נמוך יותר והם סבלו מפחות ימי מחלה .

כך נמצא כי מי שהשתמש בכמוסות גי’נסנג נהנה מפחות 25% ימים של מחלה, סיכון נמוך פי 2 ויותר לסבול מהתקררויות חוזרות (סיכון להתקררות במהלך 4 חודשים היה 10% בקבוצה שנטלה גי’נסנג לעומת 22.8% כלומר יותר מסיכון כפול), נהנהו מתסמינים פחות חמורים ( 77.5 לעומת 112.3 בסולם התסמינים) ונהנו ממספר נמוך יותר במהלך המחקר של מחלת החורף בכלל 10.8 לעומת 16.5ימים.

תועלותיו של צמח ג’ינסנג הן רבות והוא משמש ברפואה העממית ובמיוחד ברפואה הסינית כמעצים אנרגטי מעורר. ממצאים מחקריים שפורסמו על ידי חוקרים מ MAYO CLINIC בארצות הברית, מעידים כי אכן ביכולתו של הג’ינסנג לשפר את תחושתם של חולי סרטן שחשו תשישות ועייפות לאחר טיפולים, וכי הוא הפחית באופן משמעותי ומובהק את עייפותם וחולשתם. זאת בנוסף לממצאים מחקריים שונים במעבדה לדוגמה שיפור ייצור הזרע והזיקפה בעכברים ובמחקרים קליניים אנושיים שהוכיחו את יעילותו של צמח הגי’נסנג להפחתת רמות סוכר בדם בחולי סוכרת ועוד.