ראשי » הוליסטיקה-כללי, חדשות-הוליסטיקה, רפואה טבעית, תזונה-דיאטה » ג’אנק פוד וסיכון אקזמה, אסתמה ואלרגיות

ג’אנק פוד וסיכון אקזמה, אסתמה ואלרגיות

תזונה בריאה: פירותת מגינים ממחלות ואילו לצעירים שאוכלים ג’אנק פוד סיכון מוגבר ללקות באסתמה, אקזמה ואלרגיות

תזונה בריאה נחשבת ברפואה הטבעית כתרופת מרפא למגוון תחלואים ואילו תזונה לקויה, עתירת שומנים רווים ומזון מהיר נחשב כמזיק ופוגע. כעת מקבלות תובנות אלה משנה תוקף בדמות ממצאים נוספים בדבר יעילות מזון טבעי כמו פירות וירקות ונזקי המזון המהיר המעובד: מחקר בינלאומי ענק שכלל מעל 500,000 ילדים ומתבגרים בגילאי 13-14 והורים לילדים בני 6-7 שנים מעלה ממצאים נוספים בדבר השפעתו המזיקה של המזון המהיר- הג’אנק פוד: על פי הממצאים אכילה של שלוש מנות או יותר של מזון מהיר מידי שבוע בממוצע מגבירה באופן משמעותי את הסיכון של המתבגר ללקות באסתמה, באלרגיות בעיניים או באקזמה חמורה בעור.

מזון מהיר- פאסט פוד. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש חופשי Public Domain . צילום : Mode7

מזון מהיר- פאסט פוד. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש חופשי Public Domain . צילום : Mode7

מן הממצאים העלו החוקרים כי לילדים ומתבגרים שצרכו שלוש מנות של מזון מהיר או יותר מכך מידי שבוע באופן ממוצע, היה סיכון ב39% ללקות באסתמה חמורה. עוד מצאו החוקרים כי צעירים וילדים שצרכו כמויות אלה של ג’אנק פוד JUNK FOOD היו מצויים בסיכו מוגבר גם לאלרגיות בעיניים rhinoconjunctivitis בתסמינים המוגדרים חמורים ולמחלת עור מסוג אקזמה בדרגה חמורה.

מנגד מצאו החוקרים כי ילדים ומתבגרים בהתאמה נהנו מהפחתה בסיכון של 11% ו14% לאסתמה חמורה, במידה והם צרכו 3 מנות פרי או יותר מידי שבוע.

הממצאים ראו אור בכתב העת הבינלאומי לרפואת מערכת הנשימה Thorax . המחקר נערך על ידי חוקרים מהמחלקה לבריאות הילד באוניברסיטת אוקלנד בניו-זילנד, חוקרים מבית החולים האוניברסיטאי לילדים מורסיה בספרד, בית החולים האוניברסיטאי בנוטינגהאם באנגליה, אוניברסיטת וילהלם ווסטפלישה במאנסטר, גרמינה, מבית חולים ויקטוריה באוסטרליה ומהמכון לאפדמיולוגיה באוניברסיטת אולם בגרמניה.

דילוג לתוכן