ראשי » הוליסטיקה-כללי, חדשות-הוליסטיקה, נטורופתיה, רפואה טבעית » במה מועיל טיפול נטורופתי לחולי סוכרת ?

במה מועיל טיפול נטורופתי לחולי סוכרת ?

חוקרים: טיפול נטורופתי בשילוב עם טיפול רגיל מסייע לשיפור מצבם של חולה סוכרת בהשוואה לטיפול רגיל בלבד

ממצאי מחקרים רבים מצביעים על עדויות בדבר השפעתה המועילה של תזונה נכונה, פעילות גופנית וטיפול בשיטות ריפוי טבעי- נטורופתיה על הבריאות בכלל, ועל מחלות כמו מחלת הסוכרת מסוג 2 בפרט. ממצאי מחקר חדש שהתפרסם לאחרונה מעלה כי חולים הסובלים מסוכרת מטיפוס 2 שקיבלו טיפול נטורופתי ביחד עם טיפול קונבנציונלי לסוכרת, התאפיינו ברמה נמוכה יותר של סוכר בדם, הרגלי אכילה טובים יותר, מצב רוח טוב יותר, תחושה חזקה יותר של שליטה על מצבם הבריאותי, ודפוסי פעילות גופנית טובים יותר, בהשוואה למטופלים שקיבלו רק טיפול קונבנציונלי למחלת הסוכרת. 

פירות לבריאות. צילום: פורטל הוליסטיקה- רפואה משלימה.

פירות לבריאות. צילום: פורטל הוליסטיקה- רפואה משלימה.

במחקר זה קיבלו 40 נבדקים ייעוץ של 4 מפגשים מארבעה נטורופתים בנוגע לתזונה, אימון גופני, הפחתת לחץ נפשי, שימוש בתוספי תזונה וניטול רמת הסוכר בדם, בנוסף לטיפול הקונבנציונלי בסוכרת, שהחולים קיבלו במסגרת הרפואית הרגילה, כולל שימוש רגיל בתרופות. לאחר מכן השוו החוקרים מספר פרמטרים באשר למטופלים אלה, לאלה של 329 מטופלים שקיבלו טיפול רגיל נגד סוכרת ללא ייעוץ נטורופתי.

המחקר נערך על ידי חוקרים אמריקאים וממצאיו פורסמו בכתב העת בנושאי רפואה משלימה ורפואה אלטרנטיבית BMC Complementary and Alternative.

מן הממצאים עולה כי שישה חודשים לאחר הייעוץ הנטורופתי, היו הנבדקים שקיבלו את הטיפול במצב טוב באופן משמעותי ומובהק ביחס למטופלי הביקורת שלא קיבלו שום ייעוץ בפרמטרים הבאים:
1. מטופלים שקיבלו גם ייעוץ נטורופתי הראו יכולת מוגברת והתנהגות טיפול עצמי בסוכרת טובה יותר בהשוואה לאלה שלא זכו לייעוץ הנטורופתי.
2. מטופלים שזכו לייעוץ נטורופתי הפגינו מצב רגשי טוב יותר – מצב רוחם היה טוב יותר בהשוואה למטופלים שלא קיבלו טיפול
3. רמת הסוכר בדם של המטופלים שקיבלו ייעוץ הייתה נמוכה באופן משמעותי יותר מזו של נבדקי הביקורת

ממצאי המחקר מתארים שיפור במספר היבטים חשובים שמהם סובלים חולי הסוכרת ולפיכך חשוב להמשיך ולבחון את השפעתה המועילה של נטורופתיה. לדברי החוקרים נדרשת הרחבה של המחקר, והמשך בחינת הממצאים על מדגם של נבדקים שהוא גדול יותר.

השאר תגובה