ראשי » הוליסטיקה-כללי, חדשות-הוליסטיקה, יוגה, רפואה משלימה » בייבי יוגה עלולה להזיק

בייבי יוגה עלולה להזיק

בעקבות תחקיר בנושא, מוזהרים ההורים מחוגי בייבי יוגה לתינוקות בה מבוצעים טלטולים והנפת התינוק

הורים רבים מעוניינים להעשיר את עולמו הרגשי, החוויתי, החברתי והגופני של הילד, לעורר אותו לחישה, תנועה, ורגישות ולכן נעזרת בחוגים בהם מיושמות טכניקות רפואה אלטרנטיבית שונות, תרגול גופני, פעילויות ואינטראקציות שונות. במסגרת זו, התפתח ענף ייחודי המציע חוגי פעילות של בייבי יוגה.

תנוחת יוגה mulabandhasana. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש חופשי באדיבות Jaina.org

תנוחת יוגה mulabandhasana. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש חופשי באדיבות Jaina.org

להורים המעוניינים לחשוף את התינוק להתנסויות חוויותיות באמצעות בייבי יוגה נכונה הפתעה לא נעימה בעקבות המלצתו של משרד הבריאות שהוצאה על רקע תחקיר חדשותי בו נצפו מנחים מתרגלים תינוקות בטכניקת בייבי יוגה מניפים תינוקות ומטלטלים אותם באופן שעשוי לגרום לנזק מוחי לתינוק בעקבות הטלטול (אפילו אם מדובר בטלטול עדין) ונזקים אפשריים בעקבות הנפה למפרקים של התינוק.

אזהרת משרד הבריאות הוצאה על רקע תחקיר של העיתונאית אושרת קוטלר שפורסם בערוץ 10, ובו מתוארים משיכת ידיים ורגליים, טלטולים והנפתם של תינוקות, על ידי מנחי קבוצת בייבי יוגה.
מהודעת משרד הבריאות עולה כי פעילות מעין זו אינה בריאה משום שהיא עלולה להוביל לנזק קטן למוח של התינוק, נזק שייתכן ולא יופיע מיד אך עלול להופיע בשלב מאוחר יותר ולהשפיע על תפקודו הקוגניטיבי המורכב של התינוק המתפתח בעת שהוא מתחיל להדרש לכישורים כמו כתיבה שפה, דיבור או כישורים מוטוריים.

כמו כן, מהודעת משרד הבריאות עולה כי מהנצפה בתחקיר, הטלטולים וההנפה של התינוקות מסוכנות גם לבריאות עצמות התינוק משום שבתקופה זו המרפקים וגם המפרקים בכתפיים טרם התפתחו מספיק ועלולים להגיב בפריקה..

המשרד קובע כי גירוי ומשחק משמעותיים להתפתחות תקינה אולם לשם כך אין צורך בהרשמת הילד לחוגים ומדגישים כי לפני טיפול מגורם שאינו תחת פיקוח משרד הבריאות וטרם רישום הילד להשתתפות בחוג יש בכל מקרה להתייעץ ב”איש מקצוע בריאות”.