ראשי » אנרגיות,חישה אנרגטית,אנרגיה רוחנית, הוליסטיקה-כללי, הילינג, מיסטיקה, רוחניות, רפואה משלימה, תיקשור » בגרות ובשלות מהספר- ידי אור מאת ברברה אן ברנן

בגרות ובשלות מהספר- ידי אור מאת ברברה אן ברנן

בגרות ובשלות

בגרות ובשלות – חלק 6 מתוך הפרק השמיני מתוך הספר- “ידי אור – מדריך לריפוי באמצעות שדה האנרגיה האנושי” מאת ברברה אן ברנן. הוצאת מרקם

בגרות
עד תום גיל ההתבגרות, נקבעו כבר הצ’קרות ותבנית האנרגיה של היחיד. כל הצ’קרות קיבלו כבר את צורתן הבוגרת. בנקודה זו אפשר שהאדם ינסה להתבסס במקומו, בלא לחוות שינויים נוספים. יש שמצליחים בזאת, ובכך גורמים לחייהם להתקבע לתוך דגמים בטוחים וקבועים של מציאות מוגבלת ומוגדרת היטב. אולם מרבית האנשים, שמאורעות החיים מטלטלים אותם במידה מספקת, מבינים כי המציאות אינה כה מובנת מאליה, וממשיכים במסע-חיים של חיפוש משמעות, המוביל אותם דרך אתגרים בלתי-פוסקים לחוויות מעמיקות יותר של מימוש עצמי.

אצל אדם בוגר, ה”אני-אתה” מתרחב, וכולל את המשפחה הקרובה לו, היוצרת תבנית אנרגיה משלה. אנרגיות נוספות, הזורמות דרך צ’קרת הגרון, מסייעות לתהליך זה של נתינה וקבלה אישית. עם הזמן, עשוי ה”אני-אתה” להתרחב ולכלול את היחיד והקבוצה. הלב עשוי להיפתח לאהבה לא רק לבן-הזוג ולילדים, אלא אף לאנושות באשר היא. הצבע הנראה בהילה הוא גוון יפה של לילך. זהו השילוב הנוצר בין העצמי, האחר, והתודעה הקבוצתית. עם פקיחתה של העין השלישית לתדרים גבוהים יותר, היחיד מתחיל לראות את אחדותם של כל הדברים, ובו בזמן הוא רואה את הייחוד יקר-הערך של כל נשמה אינדיבידואלית בתוך אותה האחדות.

בשלות
ככל שהאדם מתקרב לזיקנה ולמוות, יכולים תדרי-רטט גבוהים יותר להתווסף לגופים האנרגטיים. שיערם של האנשים הופך לבן בוהק, כאשר האור הלבן הנע בתוך הווייתם מעצים את זיקתם לעולם הרוח. כעת נוסף ליחסי ה”אני-אתה” שלהם גם יחס אישי ועמוק מאוד לאלוהות. האנרגיה הארצית הנמוכה, המעובדת באמצעות הצ’קרות התחתונות, הולכת ופוחתת, ומוחלפת בהדרגה באנרגיות גבוהות ועדינות יותר, הנוגעות יותר לרוח מאשר לחיים במישור הפיסי. האדם מתכונן לחזור הביתה אל עולם הרוח.

כאשר מבינים תהליכים טבעיים אלה ומניחים להם לבוא לידי ביטוי – להיפתח ולזרום מתוככי הנפש – הם יכולים למלא את חייו האישיים של האדם בשלווה ובאהבה. הדברים מוצאים את מקומם הנכון בעקבות תהליכי הצמיחה שעברו על האדם במשך השנים. צ’קרת מקלעת השמש, במיוחד, הופכת להרמונית יותר. האדם מסוגל להגדיל את עומק תפישתו, ובכך לגרום לחייו (על אף דעיכת הכוח הפיסי) להיות יותר ויותר מלאי עניין, ועשירים בחוויות. לרוע המזל, התרבות שלנו בכללותה אינה מכבדת ואינה מנצלת משאבי חכמה ואור אדירים אלה כפי שנוהגות תרבויות אחרות, דוגמת האינדיאנים ילידי אמריקה, שבקרבם נשמרו לסבים ולסבתות סמכויות ההחלטה בענייני הקהילה.

 

לרכישת הספר “ידי אור – מדריך לריפוי באמצעות שדה האנרגיה האנושי” מאת ברברה אן ברנן בהוצאת מרקם