ראשי » הוליסטיקה-כללי, חדשות-הוליסטיקה, חשיבה חיובית, מודעות עצמית, קואצ'ינג-התפתחות אישית » אופטימיות וסיכוי הצלחה בהפריית מבחנה IVF

אופטימיות וסיכוי הצלחה בהפריית מבחנה IVF

מחקר חדש : קשר בין אופטימיות לבין שיפור סיכוי הפריה מלאכותית IVF

מה הקשר בין מצב הרוח לבין המצב הבריאותי לקראת כניסה להריון – כיצד קשורה אופטימיות או פסימיות לסיכוי להכנס להריון? מה הקשר בין הגוף לנפש בהקשר של הצלחת סיכוי הפריית מבחנה לכניסה להריון של נשים אופטימיות למול נשים פסימיות ? ממצאי מחקר חדש מצביעים על כך שנשים המגלות תפיסה אופטימית וחיובית נהנות מסיכוי טוב יותר להכנס להריון לאחר טיפולי הפריית מבחנה IVF. מנגד נשים המתאפיינות בראיה פסימית, היו בעלות סיכוים נמוכים יותר להכנס להריון לאחר טיפולי הפריית המבחנה. 

הריון. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש חופשי PD. מאת Petercantfail

הריון. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש חופשי PD. מאת Petercantfail

ממצאי המחקר התבססו על תוצאות של 198 נשים בנות 24 עד 45 שנים שעברו טיפולי הפריה מלאכותית IVF ועברו מבחנים בהן נמדדה רמות האופטימיות או הפסימיות שלהן באופן דו ערכי.
מן הממצאים העלו החוקרים כי בעוד שנשים שהתאפיינו בגישה אופטימית הגבירו את הסיכוי של ההפריה המלאכותית להצליח ב-9%, נשים שהתאפיינו בפסימיות הרעו את הסיכוי שלהן להכנס להריון לאחר הפרייה מלאכותית בירידה של 14%.

ממצאי המחקר ראו אור בכתב העת לרפואה התנהגותית פסיכוסומטית Journal of Psychosomatic Medicine. המחקר נערך על ידי חוקרים מהמחלקה לפסיכיאטריה, המחלקה לרפואה והמחלקה לפדיאטריה- רפואת ילדים באוניברסיטת קליפורניה בעיר סן פרנסיסקו בארצות הברית.

דילוג לתוכן